PRÓBNA EWAKUACJA

Ufff... Za nami próbna ewakuacja w szkole. Sprawnie, odpowiedzialnie, rozważnie... Końcowa ocena Pana Dyrektora "6-". Pani Angelika twierdzi, że niesprawiedliwie ten minus, bo drzwi klasy VII same wyleciały z zawiasów.

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru.

Ewakuację rozpoczął sygnał alarmowy - trzykrotny dzwonek, po którym uczniowie wraz z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły opuścili budynek zachowując zasady bezpieczeństwa. Uczniowie, pod nadzorem nauczycieli, żwawym krokiem (nie biegiem), w parach, udali się do przeznaczonego dla danej klasy wyjścia ewakuacyjnego, po czym przeszli na miejsce zbiórki (boisko szkolne). Wszyscy poradzili sobie doskonale ćwicząc sposób postępowania na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

Głównodowodzącym akcją był Pan Tomek. Nie wszyscy uczniowie wiedzieli, że nasz Pan Konserwator jest doświadczonym druhem z OSP w Marcinowicach, któremu serdecznie dziękujemy za wskazówki i podpowiedzi.