WARSZTATY ZIELARSKIE W RZESZÓWKU - ŻYWIOŁOWA SZKOŁA "ZAKRĘCENI W ZIELENI

Kiedy dotkniesz, powąchasz czy posmakujesz, poznajesz świat roślin wszystkimi zmysłami!

W sobotę 29 października uczniowie z klasy II, III i IV naszej szkoły oraz uczniowie z Targoszyna wybrali się na wspólną wycieczkę i warsztaty zielarskie do Rzeszówka. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu ŻYWIOŁOWA SZKOŁA „ Zakręceni w zieleni”.

Czym zajmuje się zielarz i kto to jest fitoterapeuta? Na te i inne pytania udzielał odpowiedzi podczas wycieczki pan Maciej-zielarz i fitoterapeuta. Oprowadzał uczestników po Ziołowym Ogrodzie Edukacyjnym oraz uczył jak poznawać świat roślin wielozmysłowo. Dzieci poznały rośliny lecznicze (zioła, owoce, warzywa) a każdy mógł je dotknąć, powąchać i spróbować.

Pani Marta opowiedziała dzieciom, czym jest mydło, jak powstaje. Każdy mógł skomponować i wykonać własne mydełko dobierając zapach, kolor, dekoracje oraz kształt. W trakcie wycieczki towarzyszyły nam też zwierzęta z zagrody. Wyjazd był bardzo udany!