EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Z tej okazji w  naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one  na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.

W ramach szkolnych obchodów uczniowie klas IV-VIII przygotowali plakaty przedstawiające najważniejsze informacje o wybranym państwie (kultura, geografia, zwyczaje, tradycyjne potrawy).

Apel rozpoczął się od radosnego  śpiewu piosenki „ Panie Janie…” po angielsku, francusku, niemiecku i włosku oraz po polsku, aby obudzić śpiącego kolegęJ

Następnie uczniowie poszczególnych klas mierzyli się z różnego rodzaju wyzwaniami. Na uczniów czekało: domino językowe w języku angielskim i niemieckim, dopasowywanie krajów do ich flag narodowych, proste obliczenia matematyczne, które sprawdzały znajomość liczebników w języku angielskim i niemieckim. Najciekawsze i najśmieszniejsze okazało się zadanie przygotowane dla klasy V, w którym uczestnicy musieli założyć na siebie wylosowaną część garderoby:).

Realizacja szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przyczyniła się do:

• rozszerzania wiedzy uczniów o krajach Europy (symbolice, kulturze, geografii, zwyczajach)
  • wyrabiania postawy szacunku w stosunku do dorobku kulturowego, obyczajowego i społecznego innych krajów
  • budowania motywacji uczniów do uczenia się języków obcych.