NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna zakończyła cykl działań związanych z promocją czytelnictwa, podjętych w bieżącym roku kalendarzowym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Były to lekcje biblioteczne, spotkanie autorskie, ranking książek, akcje "Zgadnij kim jestem?" i "Biblioteka otwarta dla każdego" oraz konkursy na projekt okładki ulubionej książki i "Z książką w tle". Poza tym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowej Grze Czytelniczej, w której zajęli drugie miejsce. W ramach dofinansowania zakupiono lektury do klas 1-8, bajki, beletrystykę, komiksy oraz program do obsługi biblioteki na kwotę ponad 5000 złotych.

Opiekun biblioteki szkolnej serdecznie dziękuje paniom polonistkom, paniom od plastyki i informatyki oraz uczniom i absolwentom szkoły za czynny udział we wszystkich działaniach podjętych przez bibliotekę szkolną. Na zdjęciach wybrane prace z przeprowadzonych konkursów i akcji. Zachęcam do odwiedzania biblioteki szkolnej.

Joanna Bigus - nauczyciel bibliotekarz