POŻEGNANIE LATA

21 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Snowidzy postanowili , jak co roku, zorganizować Święto Pieczonego Ziemniaka. Wszyscy przyszli przebrani za wylosowane warzywa.

Szkoła pełna była marchewek, ogórków, pietruszek.Korytarzami dumnie spacerowała kapusta w otoczeniu dyni, ale najbardziej zadowolony był ziemniak, mistrz ceremonii.
  W I części ucz. kl.V -Oliwia Olszanecka zaprezentowała krótką historię ziemniaka, a następnie zespoły z klas:III, IVa, IVb oraz VI wzięły udział w krótkim konkursie o ziemniaku. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy VI. W kolejnej części wszystkie klasy przedstawiły przygotowane wierszyki o swoich warzywach.
   W końcu nadszedł długo oczekiwany moment - pieczone kartofelki, które smakowały wszystkim,  szczególnie z masełkiem i solą. Każdy uczeń otrzymał buteleczkę soku i słodkiego wafelka,które ufundowali rodzice.
   Było to kolejne udane pożegnanie lata, ale nie byłoby tak, gdyby nie pomoc kochanych rodziców.

Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Kozłowskich za podarowane ziemniaki oraz ich przygotowanie, a także za pomoc w zakupach i przygotowaniu paniom Katarzynie Jaroszewicz, Ewie Socha oraz Marcie Czerwińskiej.