BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA!

W nowym roku szkolnym zapraszamy do biblioteki szkolnej w budynku w Snowidzy w każdy poniedziałek od 1 do 5 lekcji oraz piątek od 4 do 5 lekcji. W budynku w Marcinowicach biblioteka otwarta jest w środę na 1-2 lekcji i przerwach oraz w czwartek na 2 lekcji. Oprócz lektur polecamy wiele ciekawych książek dla dzieci i młodzieży.

Dlaczego warto czytać książki? Czytanie: inspiruje, poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie i koncentrację, poszerza słownictwo i wiedzę, poprawia pisanie, kształtuje osobowość i pomaga zasnąć.

W tym miesiącu polecamy uczniom rozpoczynającym przygodę z czytaniem Serię Zosia i jej ZOO - niezwykłe opowieści o dziewczynce, która mieszka na terenie ZOO razem ze swoim dziadkiem Horacym – słynnym podróżnikiem. Wspólnie opiekują się egzotycznymi zwierzętami, które trafiają do Azylu Zoologicznego w różnych, czasem dramatycznych okolicznościach.

Każdy  uczeń, który lubi podróże, powinien sięgnąć po serię Nela mała reporterka. Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia po różnych kontynentach, fotografując i opisując swoje przygody w kolorowej serii książek.

Dla uczniów klas 4-6 polecamy serię Dziennik Cwaniaczka. To seria książek młodzieżowych wydawanych od 2007 roku. Książki opowiadają o życiu nastoletniego Grega, który opisuje swoje perypetie i zmagania ze szkolną rzeczywistością w prowadzonym przez siebie dzienniku.

Klasy 7 i 8 zachęcamy do sięgnięcia po popularną sagę Wiedźmin  – przygód mistrza miecza, strzegącego moralnej i biologicznej równowagi w czarownym świecie fantasy.