QR KODY – UCZYMY Z POMYSŁEM

Są wszechobecne i coraz chętniej wykorzystywane na różnych przedmiotach …..dzięki nim zajęcia, zadania domowe, projekty nie są …nudne Uśmiech

30 października uczniowie klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka angielskiego, w której większość zadań była oparta na wykorzystaniu smartfonów oraz kodów QR. Obecnie Kody QR (skrót: Quick Response) są widoczne na wielu produktach i służą głównie w branży reklamowej, jednak doskonale sprawdzają się także w celach edukacyjnych.

Uczniowie przy pomocy czytników kodów QR zainstalowanych na swoich smartfonach rozwiązywali zadania na dopasowanie obrazków do podpisów (wraz z odszyfrowaniem ukrytej wiadomości i cyfry), oglądnęli filmik i odpowiadali na pytania, gdzie była ukryta kolejna cyfra do rozwiązania zagadki.

Wszyscy uczniowie wspólnie stwierdzili, że zajęcia były interesujące. Sama tematyka wykorzystania nowych technologii w edukacji jest czymś co naszą młodzież  interesuje i jest nieodłącznym elementem współczesnej rzeczywistości. Uczniów naszych cieszy fakt, że technologia informatyczna w coraz szerszym zakresie jest wykorzystywana w naszej szkole na różnych zajęciach.