GMINNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W piątek, 28 lutego 2020 r., w Szkole Podstawowej w Snowidzy odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W Turnieju, który ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, a także kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii   i ratownictwa uczestniczyło 11 – stu uczniów ze Szkół Podstawowych w Snowidzy  i Targoszyna, którzy rywalizowali w II kategoriach: 1 gr-kl. I-VI i 2 gr. kl. VII – VII.

Po uroczystym powitaniu przez Dyrektora SP w Snowidzy pana Dariusza Brzyka oraz Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mściwojowie pana Tomasza Siczka uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie:

Tomasz Siczek – Prezes ZOG ZOSP w Mściwojowie

Michał Tłusty – Zastępca Naczelnika OSP w Mściwojowie

Łukasz Sikorski – druh OSP w Marcinowicach  (sołtys wsi Marcinowice)

Ewa Nowicka – inspektor do spraw p.poż  w Mściwojowie

Po bardzo wyrównanym poziomie wiedzy, o czym świadczyła  konieczność przeprowadzenia dogrywki w obydwu kategoriach – uczniowie odpowiadali na dodatkowe pytania, klasyfikacja wygląda następująco:

I grupa wiekowa

1 miejsce  Kacper Pawelec – ZSP Targoszyn

2 miejsce  Lena Majka – SP Snowidza

3 miejsce  Julia Piórkowska – SP Snowidza

II grupa wiekowa

1 miejsce  Patryk Waligóra – SP Snowidza

2 miejsce  Mateusz Pawlak – ZSP Targoszyn

3 miejsce  Marek Cieślak – ZSP Targoszyn

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach na szczeblu powiatowym w Jaworze.

Na zakończenie Wójt Gminy Mściwojów pan Mariusz Foryś wręczył laureatom i wszystkim uczestnikom nagrody, podziękował im za udział w tak ważnym turnieju oraz życzył reprezentantom gminy powodzenia w kolejnym etapie  konkursu.

Równocześnie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w ogłoszonym wcześniej Gminnym Konkursie Plastycznym dla uczniów klas I – III pn. „ Młodzież Zapobiega Pożarom” przyznając 1 miejsce ex aequo dla Mai Szałęgi i Mai Kopeć  z SP w Snowidzy oraz wyróżnienia dla Hani Sikorskiej i Michała Mazurkiewicza z ZSP w Targoszynie oraz dla Leny Kopeć z SP w Snowidzy.

Laureaci konkursu plastycznego o miejscu i czasie wręczenia nagród zostaną powiadomieni w najbliższym czasie.