SZKOLNY DZIEŃ EKOLOGII

7 października w naszej szkole odbył się Dzień Ekologii, który dał początek cyklowi działań „Żyjmy z przyrodą w zgodzie”, związanych z kształtowaniem postawy ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie klas 0 -3 od wczesnych godzin porannych uczestniczyli w zajęciach ekologicznych: Jeż i Jerzyk…, Ekologiczne warzywa  i owoce, Jak człowiek niszczy planetę?, Po co nam pszczoły? oraz akcji Sprzątania  Świata, budowania domku dla jeża i sadzenia wrzosów wokół szkoły.

Klasy 4-8 posprzątały teren wokół szkoły, świetlicy i boiska oraz parku i kościoła. Obok szkoły powstał zielony zakątek roślin owocowych i miododajnych, rabata z roślinami kwitnącymi, ziołowe donice i wrzosowisko.  Dzień ten był także okazją do odnowienia domków dla ptaków, konserwacji ławek oraz pergoli do szkolnego ogrodu. Klasy ósme wzięły udział  w warsztatach dendrologicznych w parku w Snowidzy, za co serdecznie dziękujemy Pani Gabrieli Męczyńskiej i pracownikom Partnerstwa Kaczawskiego.

W ramach akcji „Żyjmy z przyrodą w zgodzie” zakupiony i rozłożony został namiot, w którym będą się odbywały lekcje na świeżym powietrzu – tzw. „zielone lekcje”.

Pani Agnieszce Kozłowskiej, Renacie Kunie i Urszuli Kowalskiej pięknie dziękujemy za przygotowanie pieczonych jabłek – ekologicznego poczęstunku dla dzieci.

Za wsparcie finansowe i rzeczowe naszych działań ekologicznych serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim przyjaciołom szkoły: Państwu Ilonie i Tomaszowi Fijołek, Pani Kamili Kartkowskiej-Gochniak  i jej rodzicom, Stowarzyszeniu Wsi Snowidza, Pani Janinie Grabowskiej, właścicielom Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych - Państwu Benedyk i Kania. Podziękowania kierujemy również do mam: Pani Katarzyny Olejarz, Marty Szałęgi, Moniki Kality-Wymazały i Magdaleny Kopeć oraz wszystkich rodziców, którzy podarowali rośliny do szkolnego ogródka.

Dzięki wszystkim uczniom teren wokół szkoły zyskał nowy blask. Już wkrótce kolejne działanie ekologiczne pod nazwą „Zaprośmy jeża do naszego ogrodu…”