LOTERIA FANTOWA

     To już stało się tradycją, że w naszej szkole przynajmniej raz w roku jest organizowana loteria fantowa. W ostatnim czasie niestety nie mogliśmy jej przeprowadzić z przyczyn pandemii.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą także w projekcie „Ekonomia na co dzień” i w ramach tego projektu mają za zadanie inicjowanie edukacji finansowej i ekonomicznej . Stąd reaktywacja loterii fantowej przez uczniów z SU. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się 2 tygodnie.

Przed kiermaszem uczniowie zostali poinformowani o zamysłach tego przedsięwzięcia. Dzieci przynosiły z domu zabawki, gry, które były jeszcze w dobrym stanie.

Akcja została zorganizowana 8 kwietnia 2022 r. na korytarzu szkolnym. Uczniowie mogli kupić los za 3 zł a fundusze pozyskane podczas tej zabawy, w całości zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Ukrainy. Uzbieraliśmy 480zł.

Loteria taka daje okazję do rozwijania przedsiębiorczości już u najmłodszych członków społeczności szkolnej – w której wzięły udział zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas I – VIII.

Dziękujemy wszystkich zaangażowanym uczniom za pomoc w przygotowaniu loterii fantowej i przynoszeniu fantów.

NA GÓRĘ