ZIELONA SZKOŁA 2016

W dniach 05.09- 09.09.2016 r. grupa 35 uczniów z klas I, III, IV i V pod opieką Zofii Kuliś i Alicji Olchówki, przebywała  na Zielonej Szkole  w Polanicy Zdroju. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy o Kotlinie Kłodzkiej, poznanie środowiska i specyfiki regionu, rozbudzenie zainteresowania pięknem i bogactwem natury, propagowanie zdrowego trybu życia  i kształtowanie nawyków samoobsługowych.

W ramach Zielonej Szkoły odbywały się liczne imprezy i wycieczki:

- spacery po najbliższej okolicy,

- wejście do Pijalni Wód Mineralnych, poznanie ich właściwości leczniczych,

- zajęcia rekreacyjno- sportowe na basenie,

- wejście do groty solnej,

- ognisko z pieczeniem kiełbasek,

- dyskoteki i karaoke,

- gry i zabawy na boiskach sportowych na terenie ośrodka,

- konkursy plastyczne.

Odbyła się również wycieczka autokarowa do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, najdłuższej jaskini w masywie Sudetów. Dzieci poznały historię miejsca, podziwiały  nacieki jaskiniowe (stalaktyty, stalagmity i stalagnaty) oraz poznały  proces ich tworzenia.

Kolejny wyjazd odbył się do Dusznik Zdroju, gdzie uczniowie zwiedzili Dworek Chopina i Muzeum Papiernictwa. W muzeum odbyły się warsztaty czerpania papieru. Każdy mógł wykonać własnoręcznie kartkę z herbem św. Piotra i drugą z płatkami kwiatów.

Ciekawym przeżyciem był przejazd kolejką po Polanicy i wejście na punkty widokowe Garncarz i Góralka, z których dzieci podziwiały piękno przyrody . Wędrówka zakończyła się wejściem do Huty Szkła i oglądaniem  hutników podczas pracy. Pobyt w Polanicy Zdroju dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć. Przez cały czas pogoda dopisywała, a wspaniała  opieka i smaczne posiłki rekompensowały rozstanie z domem.