MAŁY MISTRZ

1 września 2016 roku w naszej szkole ruszył nowy program finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. "Mały Mistrz" to projekt, który ma za zadanie zachęcić uczniów klas I-III do aktywnego stylu życia oraz rozbudzić w nich pasję.

Głównym założeniem projektu jest przeciwdziałanie rosnącemu współczynnikowi dzieci otyłych i borykających się z wadami postawy wynikającymi z braku ruchu. Projekt zakłada wprowadzenie poszczególnych bloków sportowych, w których dzieci będą się doskonalić. Nauczyciel wybiera daną dyscyplinę zgodnie z możliwościami, warunkami atmosferycznymi oraz własną inicjatywą. Dzieci, korzystając z nowej formy lekcji wychowania fizycznego, będą doskonalić się w danej dziedzinie, a finalnie uzyskiwać odznaki z poszczególnych dyscyplin.

Dzięki projektowi szkoła uzyskała dodatkowe pomoce edukacyjne – 94 piłki (Edubal).