Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Środa, 2021-03-03

Imieniny: Kingi, Maryna


DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

       25 września wzięliśmy udział w V Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

                 Tradycyjnie ten dzień to  matematyczna zabawa pod  hasłem :

„ MŁODSI SPRAWDZAJĄ , CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA PAMIĘTAJĄ”

     Święto rozpoczęliśmy apelem, na którym Pan dyrektor Wiesław Szymczyk oficjalnie ogłosił otwarcie  Święta Tabliczki Mnożenia , zaprezentował tegorocznych Expertów i jednocześnie Egzaminatorów, wybranych na drodze szkolnego konkursu: Mistrz Tabliczki Mnożenia. 

Tegorocznymi Egzaminatorami zostali uczniowie z klas IV-VI:

Matrynka Tompór i Bartosz Wiśniewski z klasy IV ,

Andżelika Wacławczyk , Szymon Szwajda i Piotr Sarna z klasy V,

Ola Łastowiecka z klasy VI

    Od początku roku uczniowie przygotowywalismy się do tego święta. A tego dnia na lekcjach matematyki  odbywały się powtórki tabliczki mnożenia w formie gier i zabaw. Mogliśmy się wykazać  sprytnym liczeniem, między innymi mnożeniem na palcach. Na przerwach odbyły się gry i zabawy z wykorzystaniem kart matematycznych i domina pod okiem koordynatorów: M. Mróz-Wojkowskiej oraz M. Sokołowskiej. Każdy mógł się sprawdzić ze znajomości liczenia do 100, rozwiązując losowo wybrane działania, a tym samym uzyskać tytuł: EXSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Jak co roku odbył się  Express Tabliczki Mnożenia , oczywiście z udziałem zespołu nauczycieli i pracowników administracji. Na podium stanęli „najstarsi”, drugie miejsce zajęli przedstawiciele V klasy, trzecie-klasa IV. Szczególne brawa należą się zwycięskiej drużynie, która udowodniła, że nie zapomina się porządnie nauczonej tabliczki mnożenia pomimo upływu wielu lat od ukończenia szkoły podstawowej.

    Nasi szkolni Egzaminatorzy sprawdzili umiejętności matematyczne kolegów , koleżanek, jak i nauczycieli, pana dyrektora oraz pań z administracji i obsługi. Patrol egzaminatorów pod okiem Pani Magdaleny Wojkowskiej - opiekunki SKO udał się do zaprzyjaźnionego banku PKO w Jaworze , aby uprzyjemnić chwilową rozrywką , ich jakże odpowiedzialną pracę . Drugi patrol udał się razem z Panią Małgorzatą Sokołowską do Ośrodka Zdrowia , aby poddać próbie matematycznych pytań pracowników służby zdrowia. Nasi Egzaminatorzy zostali mile ugoszczeni przez pracowników obydwu instytucji,  którzy  pomimo wielu trudnych spraw i obowiązków chętnie i trafnie  odpowiadali  na wszystkie pytania i wykazali się logicznym myśleniem. (MS)                                           

Do zobaczenia za rok !

                                   Żyrafa Lokatka  i Sówka – Mądra Główka