KONKURS PAPIESKI

XVI  Szkolny Konkurs Papieski

pod hasłem:

„ Bądźcie świadkami miłosierdzia”

20.10.2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Papieski upamiętniający Jana Pawła II. Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych w klasach I-III i w klasach IV – VI. Klasy IV – VI reprezentowały 3-osobowe drużyny. Uczniowie musieli się wcześniej zapoznać z biografią Jana Pawła II, z jego najbardziej znanymi wypowiedziami. Zadania konkursowe dotyczyły wiadomości o jego życiu, zainteresowaniach, uprawianych sportach, ważnych myślach. Zaskoczeniem dla drużyn były też zadania sprawnościowe  połączone z pytaniem o jakąś datę np. skakanie przez linę, odbijanie piłki, puzzle.

I miejsce zajęła drużyna kl.  IV w składzie: Oliwia Olszanecka, Kalina Urban, Sylwia Zimroz;

II miejsce zajęła drużyna kl. V w składzie: Aleksandra Olchówka, Jakub Kipa, Ryszard Grega;

III miejsce zajęła drużyna kl. VI w składzie: Oliwia Dawiec, Alina Hamera, Piotr Sarna.

Uczestnicy konkursu otrzymali oceny celujące z religii oraz nagrody ufundowane przez parafię Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Snowidzy.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

Klasy I –III brały udział w konkursie plastycznym o Janie Pawle II. Z każdej klasy zostały wyróżnione 3 najładniejsze  prace  i wywieszone na wystawie papieskiej w holu szkoły. Prace były tak ładnie i starannie wykonane, że był problem z wyborem najładniejszych. Dziękuję  Paniom  i wszystkim za pomoc!

Po konkursie wszyscy zostali zaproszeni na papieskie kremówki za co bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi!