RAJD ROWEROWY

Parafrazując słowa piosenki, chciałoby się zaśpiewać: „rajd, rajd snowidzki rajd, czy to słońce, czy to deszcz, jedziesz z nami, przyjacielu, bo sam chcesz”! Otóż to 8 października 2015 r. uczniowie klas IV –VI  mieli okazję uczestniczyć  w rajdzie rowerowym w ramach profilaktycznego programu  „Trzymaj formę”. Wycieczkę zorganizowały panie Bernadeta Gryniewiecka oraz Agnieszka Kurzydło. Nieoceniona okazała się pomoc mam: Alicji Kipy, Joanny Fonfary oraz Anny Majchrzak.

Około godziny 9.00 wyruszono peletonem spod szkoły w stronę Mierczyc, gdzie zaplanowany był postój w „Maltusi”- schronisku dla bezdomnych zwierząt. Opiekunka oprowadziła wycieczkowiczów po swojej posesji, opowiadając o losach porzuconych „braci mniejszych”. Wizyta zakończyła się poczęstunkiem  w postaci gorącej herbaty z miodem, która rozgrzała zmarzniętych rowerzystów. Dzieci odwdzięczyły się karmą dla podopiecznych „Maltusi”, a następnie wyruszyły gminnymi drogami w stronę mściwojowskiego zalewu, mijając Luboradz oraz Mściwojów i podążając ku wieży widokowej.

Rajd zakończył się przed szkołą o godz. 14.30. Dzieci, pokonując rowerami trasę  ok. 30 km, miały okazję poznać przyrodnicze i historyczne walory swojej  gminy, dbając jednocześnie o zdrowie. Pomimo ogromnego wysiłku fizycznego oraz mało sprzyjającej aury, uczniowie wrócili zachwyceni i szczęśliwi. (AK)