"DZISIAJ W BETLEJEM, DZISIAJ W BETLEJEM..."

W czwartek 22 grudnia 2016 r. spotkała się cała społeczność szkolna – uczniowie, przedstawiciele Rady Rodziców, grono pedagogiczne i pracownicy administracji szkoły.

Uczniowie przygotowywali się do tego dnia prawie miesiąc, biorąc udział w licznych konkursach. Był konkurs plastyczny na najpiękniejszą choinkę, na najpiękniejszego anioła, na ozdoby choinkowe, na szopkę bożonarodzeniową. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, do wykonania prac zostały wykorzystane ciekawe materiały, co zostało nagrodzone. Między innymi za najpiękniejszą szopkę została nagrodzona uczennica kl. III B – Julia Piórkowska, wyróżnienie otrzymał uczeń kl. III A – Aleks Rusin i uczennica kl. II – Lena Majka. Oprócz konkursów plastycznych uczniowie przygotowywali się do konkursu kolęd bożonarodzeniowych, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas uroczystej Wigilii. Najpiękniej zakolędowała grupa „0” piękną aranżacją kolędy „Tryumfy Króla Niebieskiego”, II miejsce zdobyła kl. II, a III miejsce kl. V za kolędę „Jest taki dzień”.

Pod czujnym okiem Pani Jadwigi Musiałkiewicz-Otręby uczniowie przygotowali również „ Jasełka”, które przybliżyły wszystkim wydarzenia sprzed 2000 tysięcy lat i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Narodziny Dzieciątka Jezus były okazją do złożenia sobie życzeń, które wszystkim złożył Proboszcz Parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego  ks. Dariusz Pudełko, p.o. Dyrektor Pani Małgorzata Sokołowska, a następnie wszyscy sobie nawzajem. Ciepłe, pełne życzliwości spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. :)