21 MARCA - DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

CZCESZ BYĆ ZDROWA, URODZIWA, JEDZ OWOCE I WARZYWA! :) TRZYMAJ FORMĘ!:)

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w ramach programu "Trzymaj formę" uczniowie naszej szkoły powitali w niecodzienny sposób.

Już od rana pod czujnym okiem wychowawców popisywali się umiejętnościami kulinarnymi, wykonując sałatki owocowe i warzywne na konkurs „Niebo w gębie”. Każda klasa prezentowała stroje w kolorach wylosowanych warzyw lub owoców i wykonane własnoręcznie kotyliony oraz recytowała napisane wiersze. Uczniowie z klasy I  zainscenizowali wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, a ich starsi koledzy z klasy V i VI przedstawili go w wersji anglojęzycznej. Dużo emocji wśród uczniów i wychowawców wzbudził konkurs układania puzzli na czas i rozwiązywanie zagadek o owocach i warzywach. Wszystkie konkurencje były skrupulatnie oceniane przez prowadzące imprezę panie: Agnieszkę Kurzydło i Alicję Olchówkę. Zwycięzcą okazała się klasa V, która w nagrodę otrzymała jeden wybrany dzień bez pytania. Uczniowie poznali również zasady zdrowego odżywiania, które przedstawiła w swej prezentacji pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Jaworze, pani Iwona Magoń.

Na prośbę pani dyrektor Małgorzaty Sokołowskiej,  Rolno - Przemysłowy Rynek Hurtowy „Giełda Hurtowa” S. A. w Legnicy dostarczył do szkoły pokaźne ilości różnych warzyw i owoców. Szczególne podziękowania należą się również paniom z Rady Rodziców: p.  Ewelinie Pacak, Jadwidze Dawiec, Marcie Czerwińskiej, Barbarze Marcisz, Ewie Sosze i Agnieszce Kozłowskiej, które przygotowały pieczone jabłka oraz szwedzki stół z owocowymi i warzywnymi smakołykami.

W pierwszym dniu wiosny nie mogło zabraknąć akcentu wiosennego. Dzieci z klasy „0” wykonały  marzannę i pięknie zaśpiewały piosenkę o wiośnie.