FESTYN RODZINNY

Świetnie bawili się uczestnicy Festynu Rodzinnego, który odbył się  3 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej  w Snowidzy oraz orlika. Organizatorami imprezy, podczas której prowadzona była zbiórka środków na leczenie Julii Treli, byli Nauczyciele oraz Rada Rodziców.

Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Po powitaniu pani Dyrektor, z występem dedykowanym swoim rodzicom zaprezentowały się dzieci z klas młodszych.  Następnie uczniowie z klas starszych wystąpili w  przygotowanej inscenizacji . Wszyscy rodzice otrzymali od swoich pociech piękne laurki i własnoręcznie wykonane prezenty. Barwnym akcentem programu okazał się pokaz tanecznych umiejętności grupy dzieci uczestniczących w zajęciach Akademii Tanecznego Wychowania  Państwa Frankowskich. Oprawą muzyczną festynu zajął się zespół „Jutro”.

Część sportowo-rekreacyjną rozpoczęły biegi przełajowe  mam i tatusiów z dzieckiem na rękach. Wygrani otrzymali piękne puchary i słodkości. Na festyn przyjechał także Pan Wójt Mariusz Foryś, za sprawą którego na placu pojawiła się dmuchana zjeżdżalnia. Oj , dzieci  ta niespodzianka bardzo ucieszyła. Natomiast pojawienie się wozu strażackiego wzbudziło zainteresowanie szczególnie męskiej części publiczności. Wylicytowano niemałą kwotę za przejażdżkę wozem strażackim. Jednak największą frajdą w ten upalny dzień była „kurtyna wodna”.

W trakcie, gdy dzieci korzystały z kolorowej, dmuchanej zjeżdżalni  oraz innych atrakcji, Mamy mogły poddać się metamorfozie i skorzystać z fachowych usług kosmetycznych  i fryzjerskich. Piękne fryzury i makijaże wzbudzały podziw wszystkich. Można było też się zważyć i sprawdzić swój wskaźnik masy ciała w stosunku do wzrostu, aby dowiedzieć się, czy aktualna waga jest prawidłowa. Nad dokładnością pomiarów oraz bezpieczeństwem w trakcie zabaw czuwały  pielęgniarki G.O.Z. – panie Halina Smyk i Mariola Bobowska.

Przez cały czas trwania festynu można było wziąć udział w loterii fantowej, a także kupić przedmioty zdobione techniką decupage’u.  Na chętnych i zgłodniałych czekały gorące hot-dogi, frytki, lody, a dla dorosłych przygotowano kawę oraz pyszne domowe ciasta upieczone  przez nauczycieli. Kolejne konkurencje sportowe to: mecz piłki nożnej dla dzieci - rodzice, przeciąganie liny, rzucanie piłeczkami oraz strzelanie z łuku pod bacznym wzrokiem wiceprezes Polskiego Związku Łuczniczego - pani Anny Rabskiej.

Dorośli pokazali dzieciom, że można się razem świetnie bawić, biorąc udział w zabawach muzyczno-ruchowych, ćwicząc zumbę, a także tańcząc ze swymi pociechami „ Belgijkę”. Na zakończenie zlicytowano torty, które zostaną upieczone na wybraną okazję przez panią Annę Borowiec.

Dziękujemy  Rodzicom, którzy swoim zaangażowaniem w dużej mierze przyczynili się do uświetnienia festynu. Szczególne słowa uznania chcieliśmy skierować do sponsorów: pana Mariusza Forysia, Rady Sołeckiej w Snowidzy z panem Tadeuszem Budzińskim na czele, pani Gabrieli Męczyńskiej, pani Beaty Mazur-Makuch, państwa Anny i Daniela  Borowców, państwa Frankowskich, pani Kamili Hoptiany, pani Elżbiety Mikuły, pani Iwony Neuman, pani Anny Szymczak, państwa Eweliny i Leszka Pacaków, pana Tomasza Siczka, pań z Salonu Kosmetycznego „ Derma Visage” oraz naszej absolwentki Nikoli Popiackiej.

Podczas festynu udało się zebrać kwotę, która zasiliła konto Julii Treli. Nasza mała mieszkanka Siekierzyc, pomimo problemów zdrowotnych, przyjechała z mamą na nasz Festyn Rodzinny.

Wdzięczni Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice