WYJAZD DO KINA

4 grudnia uczniowie z klas III – VI pojechali do kina na film pt.: „Dobry dinozaur”. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie tych klas z okazji Mikołajek.

W kinie Pani Śnieżynka przywitała wszystkie dzieci i wprowadziła je w nastrój  nadchodzących świąt. Następnie przypomniała uczniom czym jest prawdziwa przyjaźń, aby tym zainicjować pojawienie się głównego  bohatera bajki  - Arlo,   młodego dinozaura, który jest ślamazarny i strachliwy, lecz jednocześnie posiada ogromne serce, które pozwala mu przeżyć serię mniej lub bardziej komicznych przygód, gdy, załamany po rodzinnej tragedii, zostaje zniesiony przez prąd rzeki daleko od domu. W podróży powrotnej nieprzygotowanemu do życia dinusiowi pomaga mały dzikusek-jaskiniowiec, który również został zmuszony przez los do radzenia sobie na własną rękę.

Bajka uświadomiła uczniom, jak ważna jest przyjaźń i rodzina w dzisiejszym świecie. Uczniowie zrozumieli, że mimo przeciwności losu można czerpać radość z życia.(MMW)