WYJAZD KOŁA TURYSTYCZNO - REGIONALNEGO

14 października przy pięknej pogodzie udał się uczniom naszej szkoły oraz SP Targoszyn  pierwszy wyjazd w ramach zajęć koła turystyczno-regionalnego. Chętni uczniowie klasy 5-7 i gimnazjaliści zdobyli wzniesienie Górzec znajdujące się w pobliżu Męcinki.

W ramach ciekawostek z przyrody, historii i geografii grupa dowiedziała się między innymi: gdzie mieszkał pustelnik, kim byli cystersi, co to jest szlak pątniczy, czy orzechy bukowe są jadalne, czym jest i do czego służy bazalt, gdzie leżą zastygłe wulkany w Polsce, jakie są odmiany klonu, do czego w przyrodzie służą grzyby trujące, jak odczytywać kolory szlaku  turystycznego?

Na szczycie wzniesienia uczniowie podziwiali przez lornetki panoramę Jawora i okolic, orientowali mapę za pomocą kompasu i określali kierunki położenia wybranych miejsc w regionie. Pierwszą wyprawę koła można uznać za udaną.

Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Bernadeta Gryniewiecka, Beata Mazur-Makuch i Joanna Bigus oraz Pan Michał Bednarski.