PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTÓW

„Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być.

Ze wszystkimi pierwszakami ślubujemy dziś.

Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi,

Uczyć się, by świat poznawać ślubujemy dziś.”

W dniu 26 października 2017 roku odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości w naszej szkole- przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Snowidzy. Apel prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- Oliwia Olszanecka i Patryk Waligóra. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy I- Alicja Olchówka. Uczniowie zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki. Z wielkim zaangażowaniem i przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania związane ze szkołą.

Po programie artystycznym dyrektor szkoły pan Dariusz Brzyk uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym człowiekiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom (…)”. Wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, a rodzice rożki pełne słodyczy. Uczniowie otrzymali również prezenty od Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców oraz upragnione kluczyki do szkolnych szafek.

Po uroczystości w klasie czekała na dzieci niespodzianka- pyszny tort.