ZAJĘCIA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Promowanie idei przedsiębiorczości wśród uczniów, zdobywanie wiedzy z edukacji ekonomicznej, zwiększenie świadomości odbioru przekazu reklamowego, zapoznanie z historią pieniądza to tematy, które są poruszane na zajęciach z „Małej przedsiębiorczości”.

ž W ramach tych zajęć dnia 17 listopada odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Snowidzy i uczniowie ze szkoły w Targoszynie sprawdzili się w zadaniach matematycznych, które zawierały pojęcia bankowe i ekonomiczne oraz musieli zaplanować wydatki i zrobić zakupy za określoną kwotę. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwała pani Malwina Szumna – pracownik banku PKO i pani Ewa Soroka – nauczycielka ze szkoły w Targoszynie.