LEKCJA EKONOMICZNA W KLASIE TRZECIEJ

Dnia 29 lutego w klasie trzeciej została przeprowadzona lekcja ekonomiczna pt.: „ Kupuj z głową, czyli o czym powinien pamiętać młody konsument”.

Uczniowie podczas zajęć, zapoznali się z pojęciami ekonomicznymi związanymi z pełnieniem roli konsumenta, poznali podstawowe prawa i obowiązki konsumenta, identyfikowali siebie jako konsumenta w prostych sytuacjach życiowych.

Na początku zajęć pani z banku BKO BP z Jawora Justyna Pastuszczak zapoznała uczniów z podstawowymi pojęciami tj.: towar, cena, konsument, paragon, reklama itp. Następnie mali konsumenci musieli sformułować definicje do podanych haseł krzyżówki.

Kolejne zadanie to: KONSUMENT – KTO TO TAKI? Dzieci pracowały w parach, otrzymały pocięte karteczki z wyrazami i musiały ułożyć z nich zdanie. (Konsument to osoba nabywająca towary dla zaspokojenia swoich potrzeb). Uczniowie szybko rozwiązali zadanie, pierwsi byli Oliwia i Paweł.

ROZSZYFRUJ  ZNAKI  UKRYTE  NA   METKACH: uczniowie mieli za zadanie rozszyfrować poszczególne symbole, które można spotkać na metkach/etykietkach. Bardzo dobrze poradziła sobie z tym zadaniem Oliwia. Chyba często robi zakupyJ

ROZWIĄŻ ZADANIA: tutaj nasi konsumenci musieli rozwiązać zadania z treścią i obliczyć, czy wystarczy im pieniędzy na zrobienie zakupów.

Na koniec zajęć uczniowie rozwiązali test, w którym znalazły się kluczowe pojęcia, typu: cena, reklama, konsument, paragon. Wszyscy bezbłędnie zakreślili poprawną odpowiedź.