ACH CO TO BYŁ ZA BAL...

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale też dla młodszych. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Uczniowie naszej szkoły bawili się na balu 29 stycznia 2016r. w ozdobionej balonami i kolorowymi serpentynami  sali gimnastycznej. Dzieci były poprzebierane za różne, często wymarzone i ulubione postacie bajkowe. Licznie reprezentowane były wróżki, królowe i królowie, rycerze oraz zwiewne motylki. Nie zabrakło też piratów, Indian, Batmanów o niezwykłych umiejętnościach czy innych barwnych postaci z bajek, kreskówek i filmów dla dzieci.

Początek balu okazał się bardzo trudny, ponieważ uczestnicy otrzymali naklejki z imionami najbardziej popularnych bajek i filmów. Ich zadaniem było odnaleźć swoją bajkową parę. Po długim i wyczerpującym poszukiwaniu swojej „drugiej połówki” rozpoczęły się tańce, które były przeplatane zabawami oraz konkursami takimi jak: zwijanie tasiemki na czas, tańczące polecenia z kapelusza, czy malowanie choinki z zamkniętymi oczami. Nie zabrakło konkursów, „sesji zdjęciowych” uwieczniających stroje dzieci, a także słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Radę Rodziców. W sali podczas zabawy robiło się kolorowo, bajkowo, tajemniczo i dziecięco, a więc tak jak powinno być na prawdziwym balu karnawałowym.

Wspólna zabawa dostarczyła uczniom wiele radości, przeżyć, wspaniałego humoru i miłych wrażeń, że z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.(MMW)