GMINNY "PEGAZIK"

22 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej w Snowidzy (na terenie budynku w Marcinowicach) odbył się etap gminny XXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

W konkursie wzięło udział 15 recytatorów z klas IV – VI oraz 5 recytatorów z klas VII i gimnazjalnych. Szkołę Podstawową w Targoszynie reprezentowali (alfabetycznie): Oliwia Ambrożuk, Oliwia Klimek, Oliwia Krzyśków, Kacper Pawelec, Marcel Reguła, Wiktoria Sowa, Natalia Tekielska, Nina Zych. Najlepsi ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy to: Marceli Durasiewicz, Angelika Idczak,  Jakub Kipa, Martyna Kozłowska, Natalia Majka, Aleksandra Olak, Aleksandra Olchówka, Oliwia Olszanecka, Julia Piórkowska, Bartosz Wiśniewski, Przemysław Wiśniewski, Szymon Wiśniewski.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury w składzie Iwona Jarosińska – przewodnicząca, Agnieszka Kurzydło i Joanna Kawczyńska po burzliwej dyskusji podjęło następującą decyzję. W kategorii klas IV –VI I miejsce zajęła OLIWIA KRZYŚKÓW ze Szkoły Podstawowej w Targoszynie, II miejsce – MARTYNA KOZŁOWSKA, a III – JULIA PIÓRKOWSKA – uczennice szkoły Podstawowej w Snowidzy. W kategorii starsi I miejsce przypadło MARCELEMU DURASIEWICZOWI z klasy III gimnazjalnej Szkoły Podstawowej w Snowidzy, II miejsce zdobyła OLIWIA KLIMEK – uczennica klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Targoszynie, a III - ANGELIKA IDCZAK - uczennica III klasy gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy. Wszystkim recytatorom gratulujemy, zwycięzcom życzymy powodzenia w Jaworze!!!