DZIEŃ MATEMATYKI

„MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ NAUK –A JEJ NAUKA NIE MUSI BYĆ PROBLEMEM” .

Takim hasłem rozpoczęliśmy w naszej  szkole, Dzień Matematyki, a zarazem pierwszy dzień wiosny.

Przez  dwa dni poprzedzające uroczystość każdy uczeń mógł spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zadań nietypowych, podchwytliwych i wymagających logicznego myślenia, które  to nauczycielki,  panie: Alina Brzyk i Małgorzata Sokołowska przygotowały, a następnie ukryły w różnych miejscach na terenie szkoły. Najlepszymi tropicielami zadań w klasach IV-VI okazały się: Julia Mazur i Zosia Kowalska. Gratulujemy sprytu i wiedzy matematycznej.

Tego dnia zagościli w naszej szkole wielcy matematycy , a ich słynne twierdzenia, wzory i  odkrycia zaprezentowali: Piotr Popiacki , Jakub Kipa, Jakub Klimków, Szymon Wiśniewski, Szymon Szymula i Igor Wota. Uczennice: Wiktoria Jasińska i Martyna Popiacka wyjaśniły wszystkim zebranym, dlaczego warto uczyć się matematyki. A czwartoklasistki: Amelka Wróblewska, Julia Piórkowska, Natalka Majka, Julia Mazur, Ola Olak, Kasia Modlińska i Zosia Kowalska, zaprezentowały w formie teatrzyku bajkę o smutnym prostokącie, który marzył zostać kwadratem. Nad porządkiem całej uroczystości czuwali : Bartosz Wiśniewski i Patryk Waligóra.

Wiele emocji zgromadzonym dostarczyły potyczki matematyczne między przedstawicielami z  klas IV-VI. Zespół klasy V: Oliwia Olszanecka, Martyna Kozłowska i Szymon Wiśniewski, tego dnia nie miał równych sobie. Wykazali się wiedzą, spostrzegawczością i sprytem podczas rozwiązywania zadań i rebusów matematycznych. Brawo!!!

Tego dnia uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń układali tangramy matematyczne. Ich wykonane prace są dowodem na posiadanie dużej wyobraźni i spostrzegawczości.

A na podsumowanie zabawy z matematyką uczniowie klasy III zachęcili wszystkich do wspólnego zaśpiewania piosenki „Szkolna Tabliczka Mnożenia”. Oczywiście dla wyróżnionych i zaangażowanych tego dnia w rozgrywki czekały nagrody i słodkie niespodzianki, za co uczniowie serdecznie dziękują dyrekcji szkoły.