SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "DZIECKO W POEZJI"

28 marca w naszej szkole odbył się II etap szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas 0- III pod nazwą „Dziecko w poezji”.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich.

W jury zasiadły: p. K. Kmieć, p. Z. Kuliś i p. A. Pelc. Konkurs koordynowały: p. I. Spurek- Majka i p. A. Olchówka. Po wysłuchaniu recytacji wierszy wszystkich uczniów biorących udział w konkursie, jury oceniło i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasy „0” i I:

I miejsce- Kamil Tomaszewski (kl. „0”)

II miejsce- Jaś Kurzydło (kl. I)

III miejsce- Kasia Stelmaszewska (kl. I)

Wyróżnienie otrzymała Zuzia Bigus z kl. I.

Klasy II i III:

I miejsce- Lena Majka (kl. III)

II miejsce- Karol Zieliński (kl. II)

III miejsce- Jaś Piórkowski (kl. II)

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Marcisz (kl. II) i Kacper Jazłowiecki (kl. III).

Wytypowani uczniowie otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody książkowe. Kolejna edycja konkursu recytatorskiego już w przyszłym roku szkolnym.

Zachęcamy do udziału.