ZNAMY WIELKĄ BRYTANIĘ

Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej został przeprowadzony w dniu 27 kwietnia 2018 r.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat Zjednoczonego Królestwa, jego geografii, historii i kultury; rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego; zachęcenie uczniów do samodzielnego  zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego; kształtowanie tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów; stworzenie uczniom klas IV - VI możliwości wykazania się wiedzą kulturową na temat Zjednoczonego Królestwa; zachęcanie uczniów do dalszej pracy w zakresie poznawania języka angielskiego; kształtowanie umiejętności zdobywania oraz przetwarzania informacji na dany temat.
     Konkurs miał charakter testu pisemnego i przeznaczony był dla uczniów klas IV - VI. I. Zakres pytań obejmował podstawowe wiadomości dotyczące geografii, historii i kultury Zjednoczonego Królestwa.
     Rywalizowało 21 uczniów.

Wyniki konkursu: