Z WIZYTĄ W STOLICY ŚWIATA

28 kwietnia młodzież ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy i Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Dublinie wyruszyła na kolejną wspólną wyprawę, tym razem do Paryża.

To przepiękne miasto od dawna było marzeniem wielu z nich. Uczniowie spędzili tam 3 dni, zwiedzając perełkę architektury barokowej - pałac w Wersalu, wieżę Eiffla, Plac Troccadero z panoramą na Pola Marsowe, Łuk Triumfalny, wyspę La Cité- historyczne centrum Paryża ze słynną Katedrą Notre-Dame,  Montmartre - paryską dzielnicę artystów i rozrywki, Plac du Tertre oraz położoną na wzgórzu bazylikę Sacre Cour z piękną panoramą Paryża. W Luwrze podziwiali najsłynniejsze eksponaty światowej klasy, odwiedzili też Muzeum Perfum Fragonard, gdzie można się zapoznać z metodami wytwarzania perfum.

Dzień czwarty – młodzież zwiedziła Mount St. Michel w Normandii, opactwo położone na wysepce połączonej z lądem tylko wąską groblą. Kolejny, ostatni już dzień to przejazd  do St. Laurent sur Mer i prawdziwa lekcja historii: wizyta w miejscu słynnej operacji lądowania aliantów w czasie II wojny światowej - Omaha Beach, D-day Memorial oraz Muzeum Omaha Beach.

Po krótkim postoju w magicznym Rouen pora na rozstanie. To były piękne chwile, zarówno dla uczniów z Polski, jak i Irlandii. Wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejne wspólne wyprawy.

Do zobaczenia za rok!