PRZYGODA Z LAPBOOKAMI

Na ostatnich zajęciach z języka angielskiego uczniowie klas czwartych  pracowali metodą projektu tworząc lapbooki na temat warzyw i owoców.

Lapbook (w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach”) jest czymś w rodzaju samodzielnie zrobionej książeczki tematycznej, łączącej wiedzę na dany temat. Zawrzeć w nim można informacje, zagadki, ciekawostki, zadania matematyczne, obrazki, puzzle i inne różności. Wszystko to umieszcza się w teczce wypełnionej kieszonkami, skrytkami , kopertami itp.

Dzieciom bardzo spodobała się ta forma pracy, a tworząc swoje lapbooki rozwijały przeróżne umiejętności ( czytanie, pisanie, logiczne myślenie, koncentrację, kreatywność). Miały przy tym również dużo ćwiczeń doskonalących i utrwalających poznane słownictwo poprzez krzyżówki, rebusy i łamigłówki językowe. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i stworzenia własnych lapbooków na dowolny temat.