FESTYN RODZINNY 2018 ZA NAMI

W sobotę, 26 maja społeczność naszej szkoły zorganizowała rodzinny festyn, który stał się jednocześnie okazją do złożenia przez dzieci życzeń z okazji Dnia Mamy i Taty. Nie tylko uczniowie z klas 0-III pokazali swe talenty. Niespodzianką na scenie było przedstawienie o Czerwonym Kapturku przygotowane przez nauczycieli i pracowników szkoły.

Na dzieci i rodziców czekało tego dnia mnóstwo atrakcji przy szkole: plac zabaw, dmuchana zjeżdżalnia, baseny z kulkami, piłkarzyki, namiot zagadek przyrodniczych, malowanie buziek, kolorowe fryzurki i lepienie w glinie, stoisko z kwiatami, bylinami i wieloma innymi niespodziankami. Byli też strażacy z OSP Mściwojów ze swym wozem bojowym. Pokaz umiejętności dali członkowie klubu karate. Można też było potańczyć zumbę. Starsze dzieci zaprezentowały swe umiejętności wokalne i instrumentalne. W monologu wystąpił Marceli Durasiewicz, który również wcielił się w rolę narratora w przedstawieniu niespodziance.

Rada Rodziców przygotowała poczęstunek. Wśród specjałów znalazł się też popcorn przygotowany w maszynie zakupionej specjalnie na ten dzień. Sprzęt posłuży też przy kolejnych festynach i szkolnych uroczystościach. Pan Dyrektor zakupił z kolei sprzęt do zabawy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły – basen do kulek oraz namioty z torem przeszkód dla najmłodszych. Przy szkole pojawiły się też piękne drewniane donice wykonane przez pana konserwatora.

Organizatorzy na czele z dyrektorem składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przybyli na festyn, a także tym, którzy włączyli się w jego organizację: Azylowi Jawor, PSB Mrówka, pani Ewie Wocie, Annie i Danielowi Borowcom, pp. Kaniom i Benedykom, Katarzynie i Pawłowi Szumnym, sołtysowi Mściwojowa Sewerynowi Mazurowi i radnemu Tomaszowi Siczkowi, panom z sołectwa Snowidza - Tadeuszowi Budzińskiemu, Damianowi Kochowi, Tomaszowi Kowalskiemu, Robertowi Orłowskiemu, OSP Mściwojów w składzie: Artur Stachera, Michał Tłusty, Patryk Kałas, Michał Pasternak i Piotr Szymonowicz, ponadto panu Zbigniewowi Szczepankowi oraz klubowi karate, a także pani Ewie Zapolnej za pokaz zumby. Podziękowania należą się także chłopcom z klasy 7 i klas gimnazjalnych za pomoc w  przygotowaniach do festynu, a także rodzicom, którzy upiekli ciasta. Datki zebrane podczas imprezy przekazane zostaną na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Kamila Dębickiego.