PRZEDNIA ZABAWA W DOBKOWIE

Dzieci codziennie zajadają się smacznym, pachnącym chlebem, w szkole bułeczkami drożdżowymi  czy rogalikami. . Mało kto z nich wie, jak długa jest droga od ziarenka do bochenka.

Tematykę tę przybliżyły dzieciom warsztaty edukacyjne, które odbyły się  5 czerwca br. w Dobkowie, w Galerii pod Aniołem. Wyprawa ta faktycznie przybliżyła dzieciom proces wypiekania chleba, ale głównym jej celem było pieczenie pysznych rogalików.

Zerówkowicze dowiedzieli się, jak bardzo różni się praca rolnika dawniej i dziś. Wiedza o tym wprawiła wszystkich w niemałe zdziwienie. Cep, kosa, młyn napędzany wodą lub wiatrem to już relikty przeszłości. Obecnie różnorodne, nowoczesne maszyny rolnicze wyręczają i skracają czas pracy ludzi pracujących na wsi.

Radości było co niemiara. Niektórych bolały ręce od wyrabiania ciasta. Efekty naszych wypieków były wspaniałe i pyszne. Nie ominęła nas też super zabawa na powietrzu.  Z upieczonymi rogalami szczęśliwi zerówkowicze wrócili do szkoły.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i pani Bogusi za doskonałą wycieczkę.