KONKURS JĘZYKOWO – PLASTYCZNY „TŁUMACZ - ŻABA W GARDLE”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza zapraszam do udziału w konkursie. Wybierz jeden proponowany przeze mnie idiom w języku angielskim i przedstaw swoją interpretację na papierze  o formacie A 3. Ilustracja może być wykonana techniką dowolną: rysunek kredkami, ołówkiem, piórkiem, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie (akwarela, tempera), wyklejanki, collage, grafika komputerowa itp. Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze. Więcej informacji u pani Magdaleny Mróz - Wojkowskiej.

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

1. Celem konkursu jest rozwijanie aktywności uczniów.

Upowszechnianie wiedzy na temat pracy tłumacza, różnorodności językowej, kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na określony temat.

2. Założenia organizacyjne:

a) udział w konkursie ma charakter międzyszkolny i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych.

b) każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, wcześniej niepublikowaną, samodzielnie wykonaną pracę.

c) na odwrocie pracy powinny znaleźć się następujące informacje: nazwisko, imię, nazwa szkoły, klasa.

d) praca powinna być wykonana na papierze/kartonie o formacie A 3, technika jest dowolna: rysunek kredkami, ołówkiem, piórkiem, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie (akwarela, tempera), wyklejanki, collage, grafika komputerowa itp. Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze.

TERMIN   DOSTARCZANIA  PRAC  DO  SZKOŁY  30.10.2018