JASEŁKA 2019

W minioną niedzielę 20 stycznia w świetlicy wiejskiej w Snowidzy odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły, na które przybyło wiele babć i dziadków, a także rodziców oraz zaproszonych gości i przyjaciół szkoły.

Dzieci ubrane w góralskie stroje i przebrane za anioły, słowem i piosenką pokazały historię narodzenia Dzieciątka Jezus. W przedstawieniu klas młodszych nie zabrakło Maryi, Józefa oraz Trzech Króli - Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pięknie wykonane kolędy i pastorałki na nowo przybliżyły atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas starszych pokazali współczesną wersję Bożego Narodzenia. Oba występy przeplatane były pięknymi kolędami w wykonaniu uczennic z klasy 5: Natalki Majki, Jessiki Neumann i Julii Piórkowskiej.

Podczas tego spotkania, z okazji Dnia Babci i Dziadka seniorzy otrzymali od swych wnucząt własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Było też domowe ciasto i ciepłe napoje, o które zadbali nauczyciele i rodzice. Na zakończenie Pan dyrektor Dariusz Brzyk  podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tego święta.

Grupę młodszą z klas 0-3 przygotowały Panie: Iwona Spurek-Majka, Alicja Olchówka, Alina Brzyk i Wioletta Bonek.

Grupę z klas 4-6 do występu przygotowały Panie: Jadwiga Musiałkiewicz-Otręba oraz Anna Sierpina. O oprawę muzyczną zadbali: Angelika Pelc i Dawid Sierpina.

Wszystkim przyjaciołom i darczyńcom dziękujemy za hojność, okazaną w tym dniu naszej szkole.