ZABAWA KARNAWAŁOWA

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie SP w Snowidzy niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w piątek - 25 stycznia. Program tegorocznej imprezy był bardzo zróżnicowany i bogaty. Nadzór nad jej organizacją i przebiegiem sprawowała pani Magdalena Mróz – Wojkowska wraz z samorządem uczniowskim i animatorkami z klasy VIII (Andżeliką i Jessicą).

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Korytarz szkolny wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany kolorowymi balonami, serpentynami  i łańcuchami zachęcał do szampańskiej zabawy.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła...

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach.

Nasze wspaniałe animatorki zapraszały uczestników do wielu zabaw i konkursów. Wspólną zabawę rozpoczęły od tańca integracyjnego. Następnie odbyła się prezentacja strojów, wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodyczami.

Kolejne konkursy to taniec z balonami, czy „rock and roll” na gazecie – oj były emocjeJ. Walc kotylionowy, w którym uczniowie musieli odnaleźć tytuły bajek i razem zatańczyć walca. Zgrabne ręce, kareta, czy ukryte skarby – to zabawy, które wymagały od uczestników sprytu i kreatywności, ale dały też dużo radości i śmiechu.

Na uczestników zabawy w stołówce czekały pyszne, kolorowe kanapki i słodkości przygotowane przez radę rodziców.

Największą atrakcją była fotobudka prezent ufundowany przez radę rodziców i szkolne koło SKO, która zapewniła nam niepowtarzalną sesję zdjęciową.

„Choinka”  w naszej szkole jest imprezą integrującą całą społeczność. Jest zawsze wspaniałą okazją do bliskiej współpracy z rodzicami, którzy bardzo chętnie pilnują porządku i przygotowują poczęstunek dla swoich pociech.

Dziękujemy Radzie Rodziców za współpracę i współudział w organizacji tej uroczystości!

Następne spotkanie w  tanecznych rytmach już za rok!