Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Sobota, 2020-01-18

Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty


JAK WYGRAĆ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ?.....

     Za kilka tygodni uczniowie klas trzecich gimnazjum będą podejmować swoją pierwszą, bardzo ważną dla przyszłości decyzję. Przed nimi wybór dalszej drogi edukacyjnej, a później zawodowej. Ostateczną decyzję będą podejmować sami, ale w szkole mogą liczyć na pomoc.

W czasie zajęć doradztwa zawodowego poznają swoje predyspozycje, zdobywają wiedzę o zawodach i oczekiwaniach pracodawców. Podczas spotkań w szkole oraz biorąc udział w targach edukacyjnych będą mogli zapoznać się z ofertą szkół z naszego okręgu.

Kolejnym z działań mających na celu pomoc w zbieraniu informacji na temat  współczesnego rynku pracy był czwartkowy udział uczniów klasy III a i III b
 w zajęciach zawodoznawczych, na które otrzymaliśmy zaproszenie od firmy Korpo Sp.  z o. o. w Jaworze. Podczas zwiedzania tego nowoczesnego zakładu pracy młodzież miała okazję z bliska zobaczyć warunki pracy oraz dowiedzieć się, co firma oferuje uczniom oraz jakie są oczekiwania rynku pracy. Korpo ściśle współpracuje z PCKZiU w Jaworze i oferuje bardzo dobre warunki odbywania praktyk przez uczniów tej szkoły. Oferta skierowana jest i dla uczniów szkoły branżowej i dla technikum, a nauka zawodu odbywa się na najnowocześniejszych urządzeniach, ponieważ takim właśnie parkiem maszynowym ta rozwijająca się prężnie firma dysponuje.

Wizytę należy uznać za udaną, spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a młodzież uczestniczyła w nim aktywnie i na koniec została obdarowana upominkami.

Organizatorka wyjazdu i jednocześnie prowadząca zajęcia doradztwa zawodowego p. Joanna Borkowska zaplanowała kolejną wycieczkę, bo przecież  również ósmoklasiści wkrótce staną przed dylematem... co dalej?...

 

Galeria