„CZASU NIE DA SIĘ ZATRZYMAĆ, ALE ZAWSZE WARTO POWRACAĆ DO CHWIL, KTÓRE POZOSTAJĄ W NASZEJ PAMIĘCI”.

18 czerwca 2019 r. odbył się uroczysty apel, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Apel podczas, którego po raz ostatni żegnaliśmy uczniów klas gimnazjalnych i po raz pierwszy szkołę kończyli uczniowie klasy VIII.

Część oficjalna rozpoczęła się przywitaniem zaproszonych gości: Wójta Gminy – p. Mariusza Forysia, Przewodniczącego Rady Gminy – p. Tomasza Siczka, Inspektor Oświaty – p. Elżbietę Sorokę, Księdza proboszcza – Wiktora Juchiewicza , p. Martę Czerwińską – Przewodniczącą Rady Rodziców oraz rodziców naszych absolwentów.

Pełne wzruszeń słowa, do uczniów, grona nauczycielskiego, włodarzy naszej gminy oraz  rodziców skierowała dyrekcja naszej szkoły: p. Dariusz Brzyk oraz p. Joanna Bigus.

Słowa podziękowań do całego Grona Pedagogicznego za lata pracy w Gimnazjum skierował pan Wójt Mariusz Foryś.

W tym dniu najważniejsi jednak byli nasi absolwenci. Najlepsi z nich otrzymali nagrody za wysokie wyniki w nauce. Tytuł „Primus Inter Pares otrzymały: uczennica klasy VIII- Melisa Musiał oraz gimnazjalistka, uczennica klasy IIIA – Julia Łuniewska. Docenieni zostali również uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w różnych konkursach, reprezentowali  szkołę w zawodach  sportowych, udzielali się w kole teatralnym oraz parlamencie szkolnym.

Wśród uczniów, którzy aktywnie brali udział w szkolnych programach:  „ Trzymaj formę”, „Dobre serce, pełne ręce”, „Inkubator” wylosowano rower.

Nie mogło też zabraknąć podziękowań dla rodziców, to przecież dzięki i nim uczniowie odnoszą tak wspaniałe sukcesy, wielu z nich także aktywnie uczestniczy w życiu szkoły.

Nasi uczniowie otrzymali również piękne życzenia od swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy VII.

Po części oficjalnej przyszedł czas na kabaretowe przedstawienie pt. „Spotkanie po latach”.

Nasi absolwenci pamiętajcie, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Życzymy Wam wielu sukcesów w nowej szkole oraz życiu osobistym.