POŻEGNANIE LATA I SPRZĄTANIE ŚWIATA

23 września pożegnaliśmy lato. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Snowidzy tradycyjnie uczcili ten fakt organizując Dzień ziemniaka. Podczas apelu przedstawili ułożone przez siebie wiersze i piosenki, a najmłodsi z klasy ,,0"żegnali gorące lato pięknym układem tanecznym.

Następnie wszyscy degustowali przepyszne ziemniaki i gotowaną kukurydzę.

Szczególne podziękowania należą się Państwu Agnieszce i Grzegorzowi Kozłowskim, którzy kolejny raz podarowali ziemniaczki. Dziękujemy też Pani Alicji Ruchała za pomoc w przygotowaniu.
Nowością tego dnia była gotowana kukurydza, za którą bardzo dziękujemy Panom: Arturowi Stacherze i Radosławowi Trzebniakowi.

Żadna szkolna impreza nie odbyłaby się bez pomocy Rady Rodziców, dlatego również dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom.

AKCJA SPRZATANIA ŚWIATA- LEKCJA POSZANOWANIA ŚRODOWISKA

Dnia 23 września klasy 0-VIII  włączyły się pod opieką nauczycieli i wychowawców do ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata pod  hasłem:

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

Tym razem uczniowie zbierali różne śmieci wokół szkoły, na boisku wiejskim i wzdłuż głównych dróg. Możemy być zadowoleni, ponieważ z ekologicznej wycieczki uczniowie przynieśli niewiele odpadów, co świadczy o wzroście  poziomu świadomości ekologicznej  wśród mieszkańców Snowidzy.

Gratulacje dla ósmoklasistki O. Olchówki,  która wykazała się  świadomością ekologiczną, pokonując 69 uczniów z klas IV-VIII  w I Szkolnym Konkursie Wiedzy o Odpadach i uzyskując tytuł Zielonego Konsumenta.