UMIEM PŁYWAĆ !

Zakończyły się zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów klasy pierwszej. Realizowane były ramach projektu „Umiem pływać” o regionalnej nazwie „Dolnoślązak Umie Pływać 2016”. Pogram sfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a regionalnym koordynatorem projektu jest Dolnośląska Federacja Sportu, przy wsparciu Urzędu Gminy Mściwojów. Zajęcia (odbyło się 10 zajęć po dwie godziny lekcyjne) prowadzone były na pływalni „Słowianka” w Jaworze i trwały od marca do 18 maja br.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnały się po zakończeniu zajęć. Udział w tym projekcie dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że program będzie kontynuowany.

Dziękujemy rodzicom pierwszoklasistów oraz pani Andżelice Pelc za zaangażowanie i opiekę nad dziećmi.