SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Dnia 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Snowidzy odbyło się spotkanie z Mikołajem. Dzieci odświętnie ubrane, z niecierpliwością czekały na prezenty. Po przywitaniu Mikołaja nastąpiło rozpakowanie prezentów, z których uczniowie byli zadowoleni. Gromkimi brawami dzieci podziękowały za przybycie i zaprosiły gościa o przybycie za rok.

Po spotkaniu odbyła się projekcja filmu pt:” Święty Mikołaj”

W drugim budynku naszej szkoły w Marcinowicach uczniowie z SU także zorganizowali Mikołajki.

Nasza szkoła przybrała w tym dniu czerwoną barwę, gdyż od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzu i w klasach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

Mikołaj w asyście Śnieżynek i Diabełków przygotował dla uczniów niespodziankę – słodkie upominki. Uczniowie aby otrzymać prezent musieli zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk – oj nie było to łatwe zadanie, nie można było liczyć na podpowiedź lub nieprzygotowanie, ponieważ Diabły z niecierpliwością czekały na „porażkę” uczniów, ale dobry Mikołaj wynagrodził starania uczniów i wszyscy otrzymali słodkie prezenty.

To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!