GRA TERENOWA

22 września 2020 roku uczniowie klas VII a i VII b wraz z nauczycielkami przedmiotów matematyki i języka angielskiego   wzięli udział w grze terenowej pt.: „Moje urodziny czyli potyczki językowo – matematyczne” w nowo otwartym markecie Dino .

Uczniowie zostali podzieleni losowo na 3 osobowe zespoły. Wszystkie drużyny postępowały zgodnie z przygotowaną instrukcją. Wykonywali wspólnie zadania np. musieli wytypować jubilata, zapisać jego datę urodzin w  języku angielskim i napisać zaproszenie. Nie zabrakło także matematycznych zadań typowo praktycznych, które wymagały od uczniów wykazania się wiedzą , logicznym myślenie i niejednokrotnie sprytem.

Drużyny nie rywalizowały ze sobą, ponieważ zadania i zebrane informacje posłużyły osiągnięciu wspólnego celu, którym była dobra zabawa, integracja zespołów klasowych oraz aktywne spędzenie czasu.

Ta forma innowacyjna nauczania miała  na celu aktywizację uczniów, zainteresowanie przedmiotami (matematyka i język angielski), pomoc w  przełamaniu barier językowych .