ZNAMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Dnia 12 października zawitał do nas policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Dzieci podzielone na małe grupy aktywnie brały udział w spotkaniach, wykazując się dużą wiedzą. Rozmawiając z uczniami kl. I-III oraz zerówki pan policjant przypomniał ważne zasady jakie obowiązują na drodze, a także wyjaśniał po co są pasy na jezdni. Uczył poprawnego przechodzenia przez przejście dla pieszych, wskazując błędy popełniane przez pieszych i środki ostrożności jakie należy zachować.

W trakcie spotkania pan policjant przypomniał o przepisach dotyczących jazdy na rowerze, hulajnodze, prawidłowym zachowaniu w relacji uczeń – osoba obca. Szczególną uwagę zwrócił też na omówienie bezpieczeństwa w sieci.

Aby jednak zdobyta wiedza została zapamiętana, wszystkie dzieci przećwiczyły swoją wiedzę w formie zabawy inscenizującej ruch drogowy, na ułożonym w sali przejściu dla pieszych. Furorę zrobiły kamizelki z wizerunkiem samochodów, rowerów, motocykla. Praktyczne ćwiczenia na pewno zwiększą czujność dzieci podczas przechodzenia przez ulicę oraz w innych sytuacjach.

Zajęcia zakończyły się słodką niespodzianką dla wszystkich uczestników.