"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

Uczniowie klasy III przystąpili do X edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia.

Jednym z proponowanych działań było zapoznanie dzieci z nazwami warzyw i owoców. Dobrane zabawy i ćwiczenia były inspiracją do poznania walorów zdrowotnych warzyw i owoców oraz zmiany nawyków żywieniowych wśród uczniów. Po takich ćwiczeniach od razu wszyscy zrobili się bardzo głodni i z apetytem zjedli swoje śniadania, żywo komentując ich smaki.

Planowane są dalsze działania, aby zachęcić dzieci do codziennego jedzenia warzyw i owoców oraz nauczyć zasad koleżeńskiej współpracy potrzebnej do osiągania celów. A w obecnej sytuacji szczególnie warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.