WITAJ PIERWSZA KLASO!

Uroczystość pasowania na uczniów klasy I na stałe została włączona do kalendarza uroczystości w naszej szkole. Stanowi ona przeżycie nie tylko dla samych dzieci- kandydatów na uczniów, ale także dla ich rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów.

W tym roku do grona społeczności szkolnej zostało przyjętych 24 uczniów. Uroczystość odbyła się 27 października, w obecności pana dyrektora, wychowawczyni oraz dwóch mam, które pełniły obowiązki kamerzysty i fotografa. Poprzedził ją okres kilku tygodni przygotowań, w którym dzieci poznawały prawa i obowiązki ucznia, szkołę, jej pracowników i otoczenie oraz Ojczyznę i symbole narodowe. Podczas występu wykazały się wiedzą i umiejętnościami, odpowiadając na szereg pytań, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po takim egzaminie złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów. Na pamiątkę otrzymały szafirowe dyplomy i birety ufundowane przez pana dyrektora. Ogromną radość wzbudziły rożki zakupione przez rodziców. Serdeczne podziękowania składamy pani Marcie Cz., Renacie K. i Ewie S.