LEKCJE BIBLIOTECZNE W KLASIE 1 I 2

W miniony poniedziałek uczniowie klasy 2 odwiedzili szkolną bibliotekę, aby poznać pracę nauczyciela bibliotekarza oraz działy i oznaczenia biblioteczne. Nie była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, gdyż uczniowie tej klasy chętnie sięgają nie tylko po lektury, ale też po książki przygodowe, komiksy i albumy.

Dzieci doskonale wiedziały, że o książki trzeba dbać, nie wolno przetrzymywać ich zbyt długo i że nie można ich gubić.

Z kolei pierwszoklasiści brali tego dnia udział w zajęciach bibliotecznych, na których poznali serię książek o przygodach Neli – małej reporterki. Uczniowie wysłuchali jednej z przygód Neli, podczas której dziewczynka zwiedziła wielką rafę koralową. Pod okiem pani bibliotekarki uczniowie sami stworzyli wielobarwną pracę plastyczną – „Wielka rafa koralowa”. Zajęcia były okazją do poznania książek dla dzieci o wartościach edukacyjnych związanych z przyrodą i geografią świata.

Książeczki o przygodach Neli wzbudziły na tyle duże zainteresowanie pierwszaków, że wszystkie tego samego dnia zniknęły z półki biblioteki szkolnej.