WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

18 września 2015 r. był niezwykle ważnym dniem dla całej społeczności uczniowskiej ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy. Odbyły się wtedy demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą. Startowało 6 kandydatów z klas IV-VI: Aleksandra Olchówka kl. IV, Andżelika Wacławczyk kl. V, Oliwia Puchała kl. VI, Karolina Armatys kl. VI, Izabela Majchrzak kl. VI, Przemysław Wiśniewski kl. VI.

Głosowali wszyscy uczniowie  z klas III-VI oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Na karcie do głosowania należało postawić krzyżyk przy nazwisku wybranego ucznia.

Komisja, w skład której wchodzili: przewodnicząca – pani Grażyna Kuna oraz członkowie: Aleksandra Łastowiecka, Bartosz Wiśniewski, Jakub Kipa, Oliwia Olszanecka i Kalina Urban, podliczyła głosy,  a wyniki przekazała opiekunowi SU.

Przewodniczącym SU w roku szkolnym 2015/2016 została Aleksandra Olchówka, a jej zastępcą Przemysław Wiśniewski. W skład Samorządu weszli również:  Izabela Majchrzak, Oliwia Puchała, Karolina Armatys oraz Andżelika Wacławczyk. (AK)