Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Środa, 2020-10-21

Imieniny: Celiny, Hilarego


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia.
Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom.
Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta
o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE

25 listopada każdy uczeń, jak corocznie, mógł przynieść ulubionego misia do szkoły. Wasi milusińscy byli bohaterami tego dnia. Brali udział w lekcjach, zaprzyjaźnili się z innymi misiami.