KSIĄŻKA O PRZYTULANIU I OKAZYWANIU UCZUĆ

26 kwietnia uczniowie zerówki wzięli udział w zajęciach biblioterapeutycznych do książki „Czy mogę się przytulić?”. Dzieci wysłuchały  wzruszającej opowieści o tym, jak czuje się jeż, którego nikt nie chce przytulić, bo za bardzo kłuje? Jak czuje się żółw, którego nikt nie chce przytulić, bo ma zbyt twardą skorupę?

Książka „Czy mogę się przytulić?" to urocza opowieść, która w prosty i ciekawy sposób tłumaczy jak można okazać sobie miłość niekoniecznie się przytulając. W ten prosty sposób dzieci zrozumiały, że okazywanie sobie uczyć to nie tylko przytulanie.

Podczas kilku ćwiczeń zerówkowicze wskazywali cechy dobrego przyjaciela, rozpoznawali pozytywne  i negatywne emocje towarzyszące różnym sytuacjom oraz z dużym zaangażowaniem rysowali smutne i wesołe twarze do otrzymanych obrazków.