SKAKAŁY SŁONIE PO PORANNEJ ROSIE 4 RAZY 7 TO ….

Uczniowie z klas od III do VIII  tradycyjnie w pierwszy piątek października  uczestniczyli  w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Pomimo trwającej pandemii do akcji przystąpiło 5640 szkół z 27 państw, w tym z Polski- 5391.

Do tego wyjątkowego dnia uczniowie  klas III-VIII przygotowywali się przez cały wrzesień, powtarzając tabliczkę mnożenia na różne sposoby. Największą radość na lekcjach matematyki  sprawiała zabawa z wykorzystaniem kart Grabowskiego.

Nauczycielki matematyki W. Bonek, E. Ostasiewicz , M. Sokołowska wyłoniły uczniów, którzy wykazali się znajomością tabliczki mnożenia i zastosowaniem jej w praktycznych zadaniach.

I tak tegorocznymi Expertami Tabliczki Mnożenia zostali:

Kamil Tomaszewski – kl. IV, Wojtek Szymański – Kl. V, Oskar Choptiany – kl.VI, Aleks Borowiec – kl. VII, Julia Mazur – kl. VIII a, oraz Oliwia Pitaś i Julia Piórkowska z kl. VIII b.

GRATULUJEMY!!!

Nasi  experci od samego rana odpytywali kolegów i koleżanki z tabliczki mnożenia. Każdy mógł podchodzić do egzaminu aż do skutku. Dla zwycięzców czekała słodka niespodzianka.

Na zakończenie święta  odbyły się zawody logiczno-sportowe – Express TM 2021 . Klasy III- VIII reprezentowały zespoły 6-cio osobowe. Do rywalizacji przystąpiły również panie nauczycielki, które tym razem wygrały, potwierdzając, że tabliczkę umie się na całe życie! BRAWO!!!

Należy pogratulować również drużynom klas: III, VII i VIII b, które wykonały swoje obliczenia bezbłędnie, a do zwycięstwa zabrakło im kilku sekund i odrobinę szczęścia.

Dziękujemy w szczególności:  p. Dyrektorowi i Radzie Rodziców za słodycze,  opiekunce SKO –p. M. Wojkowskiej za ufundowanie nagród, a p. Reni i p. Tomkowi za pomoc w organizacji.

Koordynatorzy akcji