W KRAINIE WYGASŁYCH WULKANÓW

W piątek, 6 maja 2022 roku uczniowie klasy drugiej wzięli udział w wycieczce do Krainy Wygasłych Wulkanów. Na początek dzieci obejrzały film 3D o powstaniu Sudetów. Sudecka Zagroda to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny i za pomocą samodzielnie przeprowadzonych doświadczeń. Poprzez zabawę dzieci poznawały dziedzictwo geologiczne Krainy Wygasłych Wulkanów.

Nasi młodzi przyrodnicy mieli okazję obejrzeć kolekcję skał i minerałów z naszego regionu, dowiedzieć się, jak powstały agaty, ruchy płyt tektonicznych, doświadczyć „trzęsienia ziemi”, obejrzeć film o wybuchu wulkanu. Sprawdzali, gdzie nie powinno się budować domów, aby nie zniszczyła ich powódź, dzięki interaktywnej makiecie rzeki. W Sali Wulkanów oglądali miniaturowy gejzer, zaglądali do wnętrza Fudżijamy i innych wulkanów. Największą atrakcją była możliwość przebywania na symulatorze trzęsienia ziemi oraz warsztaty w laboratorium, gdzie dzieci mogły robić różne doświadczenia.

Kolejną atrakcją tego dnia były warsztaty pieczenia rogalików w „Galerii pod Aniołem” - gdzie przygotowywały samodzielnie ciasto (ważyły, mieszały, zagniatały, wałkowały i zawijały rogaliki). Wszyscy zgodnie uznali, że wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych!

Wychowawczyni klasy: Zofia Kuliś

Bardzo serdecznie dziękuję p. Małgorzacie Dubrowskiej za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi.